مخفی کردن یک گاو صندوق در قالب یک فایل

مخفی کردن یک گاو صندوق در قالب یک فایل
یکی از قابلیت های جالب نرم افزار Steganos privacy suite قابلیت مخفی کردن گاو صندوق در قالب یک فایل دیگر است.به طوری که هیچ تغییری در آن فایل جز حجم آن ایجاد نمی شود.در واقع افراد غیر مجاز با دیدن آن فایل متوجه نمی شوند که گاو صندوق محرمانه ما در داخل آن پنهان شده است.
البته این قابلیت فقط برای گاو صندوق های با حجم کمتر از ۳گیگا بایت می باشد .پس با این حساب ،گاو صندوقsafe1 که حجم آن آن ۲گیگا بایت می باشد قابلیت مخفی شدن را دارد.
برای مخفی کردن گاو صندوق safe1 در قلب یک فایل مراحل زیر را دنبال می کنیم:
ابتدا نرم افزار را اجرا کرده ودر پنجره اصلی روی safe کلیک می کنیم .سپس روی آیکن گاو صندوق safe1 راست کلیک کرده واز منوی باز شده گزینه Hide را انتخاب می کنیم.
با انتخاب این گزینه پنجره جدیدی باز می شود.
وفایلی را که می خواهیم گاو صندوق در آن پنهان شود باید یکی از فرمت های زیر را داشته باشد:
ExE،wmv،avi،m4a،mp3
در این پنجره روی دکمه next کلیک کنیدتا به مراحل بعد برویم.
در این پنجره باید فایلی را که می خواهیم گاوصندوق مان را در آن مخفی کنیم را انتخاب کنیم.ما یک فایل ویدیویی با نام video.avi را انتخاب کرده ایم.حال روی دکمه Next کلیک کرده وصبر می کنیم تا عملیات مخفی سازی به پایان برسد.

پس از این مرحله در پنجره بعدی روی دکمه Finish کلیک می کنیم.مشاهده می کنیمکه با مخفی کردن گاوصندوق safe1 در فایل video.avi این گاو صندوق از پنجره staganos safe نا پدید شده است.
تا اینجا توانستیم گاو صندوق را در قالب یک فایل ویدیویی پنهان کنیم .یعنی اگر شخصی بخواهداین فایل ویدیویی را اجرا کند ،می تواند به راحتی این کار را مثل گذشته انجام دهد وهیچ شکی هم به گاوصندوقی که در پشت آن مخفی شده است هم نمی کند در واقع تفراد غیر مجاز با دیدن این فتیل واجرا کردن آن متوجه وجود گاو صندوق مخفی ما نخواهد شد. تنها تغییری که در این فایل ویدئویی ایجاد شده است در حجم آن می باشد. حجم گاو صندوق safe 1 ، دو گیگابایت است پس در نتیجهبه حجم فایل ویدئویی ما، دو گیگابایت اضافه شده است.