نرم افزارهک و امنیت

مخفی کردن یک گاو صندوق در قالب یک فایل

مخفی کردن یک گاو صندوق در قالب یک فایل
یکی از قابلیت های جالب نرم افزار Steganos privacy suite قابلیت مخفی کردن گاو صندوق در قالب یک فایل دیگر است. به طوری که هیچ تغییری در آن فایل جز حجم آن ایجاد نمی شود. در واقع افراد غیر مجاز با دیدن آن فایل متوجه نمی شوند که گاو صندوق محرمانه ما در داخل آن پنهان شده است.
البته این قابلیت فقط برای گاو صندوق های با حجم کمتر از ۳ گیگا بایت می باشد. پس با این حساب، گاو صندوق safe1 که حجم آن آن ۲ گیگابایت می باشد قابلیت مخفی شدن را دارد.
برای مخفی کردن گاو صندوق safe1 در قلب یک فایل مراحل زیر را دنبال می کنیم:
ابتدا نرم افزار را اجرا کرده ودر پنجره اصلی روی safe کلیک می کنیم. سپس روی آیکن گاو صندوق safe1 راست کلیک کرده واز منوی باز شده گزینه Hide را انتخاب می کنیم.
با انتخاب این گزینه پنجره جدیدی باز می شود.
فایلی را که می خواهیم گاو صندوق در آن پنهان شود باید یکی از فرمت های زیر را داشته باشد:
ExE ،wmv ،avi ،m4a ،mp3
در این پنجره روی دکمه next کلیک کنید تا به مراحل بعد برویم.
در این پنجره باید فایلی را که می خواهیم گاو صندوق مان را در آن مخفی کنیم را انتخاب کنیم. ما یک فایل ویدیویی با نام video.avi را انتخاب کرده ایم. حال روی دکمه Next کلیک کرده و صبر می کنیم تا عملیات مخفی سازی به پایان برسد.

پس از این مرحله در پنجره بعدی روی دکمه Finish کلیک می کنیم. مشاهده می کنیم که با مخفی کردن گاوصندوق safe1 در فایل video.avi این گاو صندوق از پنجره staganos safe ناپدید شده است.
تا اینجا توانستیم گاو صندوق را در قالب یک فایل ویدیویی پنهان کنیم. یعنی اگر شخصی بخواهد این فایل ویدیویی را اجرا کند، می تواند به راحتی این کار را مثل گذشته انجام دهد و هیچ شکی هم به گاو صندوقی که در پشت آن مخفی شده است هم نمی کند. در واقع افراد غیرمجاز با دیدن این فایل و اجرا کردن آن متوجه وجود گاو صندوق مخفی ما نخواهند شد. تنها تغییری که در این فایل ویدئویی ایجاد شده است در حجم آن می باشد. حجم گاو صندوق safe1، دو گیگابایت است، پس در نتیجه به حجم فایل ویدئویی ما، دو گیگابایت اضافه شده است.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا