اندرویداینترنتویندوز

معرفی سرویس ایرانی شکن، تحریم شکن!

امروزه، جدای مسدودیت هایی که از داخل کشور صورت گرفته، بسیاری از سایت های خارجی نیز کاربران ایرانی را تحریم کرده اند. سایت های آدوبی، ایسوس، انویدیا، پی پال و بیشتر ابزار های گوگل از این دست هستند که اکثر خدمات و گاهی تمام خدمات خود را برای کاربران ایرانی مسدود کرده اند. یکی از راه های دسترسی به این سایت ها، استفاده از سرویس رایگان شکن است. دقت کنید که این سرویس برای دور زدن تحریم هاست و عملکرد آن با برنامه های تغییر آی پی و گذر از تحریم تفاوت دارد، به همین دلیل دردسر های آن برنامه ها را نیز ندارد. هم چنین شایان ذکر است که با شکن امکان دسترسی به برنامه و یا سایت هایی مانند تلگرام و یوتیوب که از داخل فیلتر شده اند را نخواهید داشت.

نحوه استفاده از شکن بر روی ویندوز

بسته به ویندوز خود، Run را با استفاده از کلید های ترکیبی Win+R و یا جستجوی کلمه Run در جستجوگر ویندوز، باز کنید.

عبارت Ncpa.cpl را در آن تایپ کنید.

در پنجره باز شده، با توجه به نوع اتصال شما به اینترنت، بر روی دستگاهی که اینترنت شما از طریق آن فعال است راست کلیک کنید. در منوی باز شده، Properties را برگزینید.

در پنجره جدید، Internet Protocol Version 4 را انتخاب کنید و Properties را بزنید.

سپس قسمت Use the following DNS server addresses را انتخاب کنید. در صورت وجود نشانی DNS آن را یادداشت کنید تا بتوانید بعدا از آن استفاده کنید. بعد آن ها را پاک کنید.

به جای آن ها به ترتیب نشانی های 178.22.122.100 و 185.51.200.2 را وارد کنید و بر روی Ok و Close کلیک کنید.

تغییر DNSاکنون می توانید از سرویس شکن استفاده کنید.

نحوه استفاده بر روی اندروید

تنها کافیست تا نرم افزار شکن را از بازار و یا از سایت شکن به آدرس Shecan.ir دانلود کنید. بعد از نصب و اجرای آن، روی فعال کردن بزنید. در پایین می توانید تصویری از محیط این نرم افزار را مشاهده کنید.


اگر به سایت تحریم شده ای مراجعه نمودید که نتوانستید با شکن به آن دسترسی پیدا کنید، می توانید از طریق سایت شکن به آدرسی که ذکر شد، سایت موردنظر خود را به تیم شکن برای بررسی گزارش دهید. استفاده از این سرویس برای استفاده های شخصی رایگان است. برای استفاده های غیرشخصی یا تجاری نیز می توانید در سایت این تیم با آن ها در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا