رفع بلاک اینستاگرام و مشکل Action Blocked (کامل ترین بررسی، بروز شد)

با گذشت زمان و افزایش اکانت های اسپم و افراد سودجو در برنامه اینستاگرام، سیاست های این برنامه در قبال اکانت ها و فعالیت های آن ها شدیدا سخت گیرانه تر شده است. به طوری که برخی افراد بدون دلیل خاصی با پیام بلاک شدن از طرف اینستاگرام مواجه می شوند. بلاک هایی که می تواند شما را از فعالیت هایی مانند لایک کردن، کامنت گذاشتن و یا استفاده از یک لینک محدود کند. پس باید بدانیم که چه کار هایی را باید برای رفع بلاک اینستاگرام و حل مشکل action blocked اینستاگرام انجام دهیم.

ما در این پست به بررسی همه جوانب بلاک شدن توسط اینستاگرام پرداخته ایم و به همین دلیل این پست کمی طولانی است. می توانید ابتدا تیتر ها را مرور کنید و در صورتی که موردی را از قبل انجام داده اید از آن رد شوید.

این پست به بررسی بلاک کامل اکانت نمی پردازد

اگر اکانت شما به طور کامل توسط اینستاگرام مسدود شده است، به طوری که امکان ورود به آن را ندارید، باید بدنبال راه حل های دیگری باشید زیرا هدف ما از این پست بررسی بلاک کامل نیست و بررسی روش هایی برای رفع مشکل action blocked اینستاگرام است. توجه داشته باشید که بلاک کامل معمولا زمان زیادی برای رفع شدن می برد، به نحوی که شاید ترجیح بدهید یک اکانت جدید در اینستاگرام بسازید.

چرا توسط اینستاگرام بلاک می شویم؟

رفع بلاک اینستاگرام

برای رفع هر مشکلی ابتدا باید بدانیم دلیل رخ دادن آن مشکل چیست. بنابراین به بررسی دلایل بلاک شدن توسط اینستاگرام خواهیم پرداخت.

1- استفاده از برنامه های گذر از تحریم (فیلتر-شکن)

اکثر افرادی که بدون فعالیت مشکوکی پیام بلاک شدن را دریافت می کنند هنگام ورود به اینستاگرام نیز در حال استفاده از برنامه های گذر از تحریم هستند. از نظر اینستاگرام یک فرد نباید به صورت ممتد تغییر آی پی داشته باشد. در حالی که شما با برنامه های گذر از تحریم ممکن است هر روز با یک آی پی منحصر به فرد وارد اینستاگرام شوید و آنگاه مجازات اینستاگرام مشمول شما خواهد شد. بهتر است قبل از وارد شدن به برنامه اینستاگرام این نوع برنامه ها را غیرفعال کنید.

2- هرگونه فعالیت بیش از حد (خصوصا در زمان محدود)

لایک بیش از حد، کامنت گذاری بیش از حد، زیاده روی در منشن کردن (خطاب کردن با @)، فالو کردن و یا آنفالو کردن و حتی قرار دادن پست یا استوری بیش از اندازه باعث می شوند تا اینستاگرام شما را از این ویژگی ها محروم کند. باید بطور معقول از قابلیت های اینستاگرام استفاده کنید.

3- قرار دادن محتوا (کامنت، ایموجی و پست) تکراری و بلاک اینستاگرام

مسلما وقتی یک متن را بار ها برای افراد مختلف بصورت کامنت ارسال می کنید، اینستاگرام به ربات بودن یا واقعی بودن اکانت شما شک می کند. از متن های مختلف برای نظر گذاشتن استفاده کنید. همچنین از قرار دادن ایموجی های تکراری و پشت سر هم در کامنت ها توضیحات پست بپرهیزید. واضح است که پست و عکس و فیلم های تکراری و پشت سر هم نیز نباید ارسال کنید.

4- استفاده از برنامه های شخص ثالت (غیر رسمی) مرتبط با اینستاگرام

خارج شدن از بلاک اینستاگرام
پیام بلاک شدن فعالیت به علت استفاده از سرویس های غیر رسمی

سیاست اینستاگرام این است که فعالیت هیچ کدام از برنامه های غیر رسمی که توسط برنامه نویسان دیگر آماده می شوند را تایید نمی کند. به همین دلیل شما با وارد کردن اکانت خود در این برنامه ها در این  برنامه ها خود را در معرض بلاک شدن قرار داده اید. در حد امکان از این برنامه ها استفاده نکنید و یا از تعداد محدودی از آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال، برنامه هایی که برای افزایش فالوئر و یا لایک هستند و همچنین آنفالویاب های اینستاگرام از این گروه برنامه ها به شمار می آیند.

برنامه و سایت های متصل شده به اینستاگرام
برنامه و سایت های متصل شده به اینستاگرام

مطابق تصویر بالا، می توانید وارد Settings شده و سپس از بخش Security، گزینه Apps and Websites را برگزینید. در صفحه جدید برنامه و وب سایت هایی که به پیج اینستاگرام شما متصل شده و وضعیت فعال (Active)، منقضی شده (Expired) یا حذف شده (Removed) را دارند، قابل مشاهده است. برای رفع بلاک، موارد فعال را بازبینی نمایید.

5- استفاده از لینک های مسدود شده توسط اینستاگرام

رفع بلاک اینستاگرام
پیام مسدود بودن لینک در اینستاگرام

یکی دیگر از کار هایی که باعث بلاک شدن بدون دلیل هستند، این مورد است. اینستاگرام به آن یک لینک با ارزش در پروفایل، و همچنین لینک هایی که پیج های بیزینسی پرطرفدار در استوری خود می گذارند بسیار حساس است. ممکن است شما قبلا از یک لینک در پروفایل و یا استوری های گذشته خود استفاده کرده باشید که در حال حاضر مسدود باشد و باعث محدودیت شما نیز بشود. پس بهتر است لینک پروفایل خود را یکبار پاک کنید و مجددا وارد کنید تا از مسدود نبودن آن اطمینان حاصل کنید. دقت کنید که اگر لینک بلاک شده باشد فعلا امکان قرار دادن آن در پروفایل خود را نخواهید داشت.

همچنین برای استوری نیز لینک های تک تک استوری های خود را هنگام مشاهده استوری باز کنید. اگر سایت مدنظر باز شد لینک مشکلی ندارد ولی اگر با سایت اینستاگرام و ارور وجود نداشتن آن لینک مواجه شدید لینک مسدود شده است. ان شاء الله در آینده مقاله ای در مورد دلایل بلاک شدن لینک و نحوه رفع آن منتشر خواهیم کرد.

6- از ربات های مخصوص اینستاگرام استفاده کرده اید

این نوع ربات ها توسط افراد و سایت های مختلف برای کاربرد های متفاوتی عرضه می شوند. برای مثال می توانید با آن ها به صورت خودکار و زمان بندی شده به فالو، آنفالو، لایک و کامنت گذاشتن و حتی قرار دادن پست و استوری بپردازید. در اینجا نمی خواهیم این ربات ها را زیر سوال ببریم زیرا بیشتر فروشنده های آن ها هوشمندی ربات در مقابل بلاک شدن را خاطر نشان می کنند که مورد درستی است. ولی به هر حال، ربات، ربات است و ممکن است توسط اینستاگرام شناسایی شده و باعث مسدودیت شما شود.

7- محتوایی برخلاف قوانین کپی رایت و یا قوانین اینستاگرام را در اکانت خود قرار داده اید

حل مشکل action blocked اینستاگرام با رفع نقض های قانون کپی رایت
قانون کپی رایت

قوانین اینستاگرام به ما خاطر نشان می کند که باید عکس هایی که توسط خودمان تهیه شده اند را منتشر کنیم و در صورتی که می خواهیم تصاویری را منتشر کنیم که افراد دیگری صاحب امتیاز آن هستند، باید نام فرد صاحب امتیاز در پست ذکر شود. به هر حال شما ممکن است تصاویر و فیلم های زیادی را در اکانت اینستاگرام خود پست کنید که برای شما نیستند و مشکلی هم پیش نیاید. اما برای تعدادی از تصاویر و فیلم ها ممکن است قوانین کپی رایت به شکل سخت تری اعمال شود. هر چند که اینستاگرام اکثر اوقات چنین پست هایی را بدون اجازه شما حذف می کند و یا اجازه انتشار آن را نمی دهد، اما امکان دارد وجود چنین محتوایی در پیج شما، دلیل مشاهده ارور action blocked از سوی اینستاگرام باشد و برای رفع مشکل action blocked اینستاگرام چاره ای جز حذف کردن آن ها ندارید. همچنین باید ذکر کنیم که باید از انتشار محتوای نامناسب و خلاف قوانین اینستاگرام نیز خودداری کنید.

برای رفع بلاک اینستاگرام چه کنیم؟

رفع بلاک اینستاگرام

ابتدا بررسی کنید که کدام دلیل (و یا دلایل) بالا باعث بلاکی شما شده و آن را مرتفع کنید. سپس کار های زیر را برای رفع مشکل action blocked در اینستاگرام انجام دهید.

1- برای رفع بلاک اینستاگرام، مشکل را به اینستاگرام گزارش دهید

رفع بلاک اینستاگرام
پیام بلاک شدن موقت فعالیت بنا به استفاده نادرست

طبق تصویر زمانی که با ارور Action Blocked مراجه شدید، گزینه Tell us را برگزینید تا مشکل به اینستاگرام گزارش شود.

2- با یک آی پی دیگر وارد اینستاگرام شوید

تغییر شبکه اینترنت
تغییر شبکه اینترنت از وای فای به دیتا و بالعکس

ممکن است اینستاگرام آی پی شما را بلاک کرده باشد. برای بررسی این مورد، با یک آی پی دیگر وارد اینستاگرام شوید. اگر از اینترنت وای فای و ADSL استفاده می کنید می توانید با اینترنت موبایل و Data بررسی کنید و بالعکس. بعد از اینکه وارد اینستاگرام شدید، تست کنید که آیا محدودیت خاصی که داشتید رفع شده است یا خیر. برای مثال اگر امکان لایک کردن را نداشتید، یک عکس را لایک کنید و وجود مشکل را امتحان کنید. اگر مشکل رفع شده بود، با آی پی جدید تا حد امکان فعالیت نکنید و از آی پی قبلی استفاده کنید تا محدودیت آن رفع شود. اگر هم مشکل رفع نشده بود، سایر راه حل ها را انجام دهید.

3- برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام، دست کم به مدت یک یا دو روز در اینستاگرام فعالیت نکنید

در اصل منظور از فعالیت نکردن، پست، استوری و لایو نگذاشتن، لایک نکردن، کامنت نگذاشتن و فالو و آنفالو نکردن است. اما پیشنهاد می شود حتی الامکان وارد اینستاگرام نشوید و پیج های دیگران بازدید نیز نکنید.

4- اکانت خود را به سایر شبکه های اجتماعی متصل کنید تا بلاک اینستاگرام رفع گردد

اتصال شبکه های اجتماعی به اینستاگرام
اتصال شبکه های اجتماعی به اینستاگرام

این شبکه های اجتماعی در حال حاضر شامل فیسبوک، واتساپ، توییتر، OK.ru ،Ameba ،Tumblr می شوند. کافیست تا در صفحه پروفایل خود، وارد منوی کناری سمت راست شده و گزینه Settings را بزنید. سپس وارد Account شوید و Sharing to Other Apps را انتخاب کنید و شبکه اجتماعی مدنظر خود را به اینستاگرام متصل کنید. البته اگر در زمان انتشار این پست قصد ساخت اکانت فیسبوک و اتصال آن به اینستاگرام را دارید، بهتر است آن را فراموش کنید. فیسبوک اکنون به شدت برای اکانت های تازه ساخته شده سخت گیری دارد و به احتمال زیاد حساب شما غیرفعال خواهد شد. در پست جداگانه ای به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت.

5- برای رفع بلاک اینستاگرام، اکانت اینستاگرام (Instagram@) را فالو کنید!

شاید باور نکنید اما این مورد در بلاک شدن یا نشدن شما تاثیر گذار است. می توانید برای حل مشکل action blocked اینستاگرام اکانت خود اینستاگرام را فالو کنید. امتحان کنید!

6- برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام در پیج خود عکس بگذارید

اگر پیج خود را تازه ساخته اید و با مشکل بلاک شدن مواجه شده اید، بهتر است برای رفع بلاک اینستاگرام ابتدا چند پست در پیج خود قرار دهید تا به اینستاگرام نشان دهید که یک فرد واقعی هستید.

7- اطلاعات پروفایل خود را تکمیل کنید تا بلاک اینستاگرام رفع شود

اگر پروفایل خود را نیمه کاره رها کرده و بلاک نیز شده اید، بد نیست سری به آن بزنید و اطلاعات آن را تکمیل کنید. بهتر است تا جای ممکن اطلاعات شخصی خود را کامل کنید. مثلا می توانید هم شماره تلفن خود را وارد کنید و هم ایمیل خود را. اگر پروفایل کاملی نیز دارید، بهتر است پروفایل عمومی (Bio) خود را کمی تغییر دهید.

8- برای رفع بلاک اینستاگرام مشکل را از تنظیمات نیز گزارش دهید

دقت کنید که این روش پیشنهاد نمی شود زیرا اینستاگرام گزارش از بخش تنظیمات را صرفا گزارش باگ (مشکلات برنامه نویسی) در نظر می گیرد. اما باز هم انجام آن خالی از لطف نیست.

گزارش مشکل به اینستاگرام
گزارش بلاک به اینستاگرام

برای این کار مانند اتصال شبکه های اجتماعی صفحه پروفایل خود را باز کنید و از منوی کناری راست وارد Settings شوید. سپس وارد گزینه Help شوید و Report a Problem را انتخاب کنید. باز هم Report a Problem را برگزینید و مشکل خود را شرح دهید. در آخر Submit را برگزینید. می توانید از متن زیر نیز استفاده کنید ولی اگر می توانید خودتان مشکل را شرح دهید.

Hello, I’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a real person. Would you please recheck my suspension? Thanks

9- برای رفع مشکل action blocked اینستاگرام محتوا هایی که خلاف قوانین کپی رایت و یا قوانین اینستاگرام هستند را حذف کنید

همانطور که در دلیل هفتم بلاک شدن توسط اینستاگرام توضیح دادیم، برای رفع بلاکی اینستاگرام باید چنین محتوا هایی را از پیج خود حذف کنید و یا برای پست هایی که خلاف قوانین کپی رایت بوده اند نام پیج صاحب امتیاز و یا نام خود او را در توضیحات پست درج کنید. هر چند که باز هم حذف کردن چنین پست هایی راه بهتری برای رفع بلاک اینستاگرام است.

10- برنامه اینستاگرام را یکبار پاک کرده و مجددا نصب کنید، شاید بلاک اینستاگرام رفع شود

شاید خیلی ارتباطی نداشته باشد اما انجام دادن آن ضرری ندارد. البته مراقب باشید تا اطلاعات ضروری خود را همراه با برنامه پاک نکنید و از آن ها بکاپ (نسخه پشتیبان) بگیرید.

11- برای رفع بلاک اینستاگرام رمز عبور صفحه خود را تغییر دهید

تجارب ما نشان داده تغییر رمز عبور می تواند به اینستاگرام بفهماند که شما ربات نیستید. بهتر است رمز عبور صفحه خود را عوض کنید و بررسی نمایید که از بلاک و مسدودیت خارج شده اید یا خیر.

12- با دستگاه دیگری وارد پیج خود شوید

گاهی اوقات ممکن است اینستاگرام IP یا ID دستگاه خاصی را مسدود کند. برای رفع انسداد IP همانطور که بالاتر توضیح داده شد از برنامه های گذر از تحریم استفاده کنید. اما اگر همچنان پیج شما بلاک بود، احتمال دارد با مسدودیت دستگاه مواجه شده باشید. در این صورت سعی کنید با کامپیوتر، موبایل یا تبلت دیگری به صفحه خود دسترسی پیدا کنید. اگر از کامپیوتر استفاده کردید، با مرورگر خود وارد سایت اینستاگرام به آدرس instagram.com شده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

13- کاربری پیج  را تغییر دهید (از صفحه شخصی به Business یا Creator یا بالعکس)

تغییر نوع صفحه هم می تواند راهگشا باشد. برای این کار، ابتدا وارد بخش نمایش دهنده اطلاعات پیج شوید، سپس منو را از بالا سمت راست باز کرده و Settings را انتخاب کنید. سپس Account را برگزینید. در قسمت پایین صفحه باز شده با انتخاب یکی از گزینه های Switch to بسته به تمایل خود، کاربری صفحه را عوض نمایید.

البته این کار را با مسئولیت خودتان انجام دهید. مواردی وجود داشته که امکان بازگشت به پیج شخصی نبوده است. همچنین اگر پیج شما از نوع Business یا Creator باشد و آن را به شخصی تغییر دهید، احتمال دارد پس از بازگشت اطلاعات موجود در Insights پست ها را از دست بدهید.

14- و آخرین مورد، تا زمان رفع بلاک توسط اینستاگرام صبر کنید…

بعد از این که موارد بالا را انجام دادید، بهترین کار (و البته تنها کار ممکن) این است که صبر کنید. خونسرد باشید و پشت سر هم به اینستاگرام گزارش نفرستید چرا که می تواند به حل نشدن همیشگی مشکلتان منجر شود. در این مدت همانطور که گفته شد بهتر است کاملا فعالیت خود را در اینستاگرام قطع کنید و یا تنها به بازدید پیج ها بپردازید.

چه کار کنیم که بلاک نشویم؟

خروج از بلاک اینستاگرام

خیلی ساده، از تمامی مواردی که در بخش دلایل بلاک شدن توسط اینستاگرام گفته شد پرهیز کنید و برخی از راه هایی که برای رفع بلاک گفتیم را انجام دهید. آن ها را به طور خلاصه وار برای شما لیست کرده ایم. بعد از خروج اکانت شما از بلاک، این موارد را رعایت کنید. توجه داشته باشید که بلاک شدن های پیاپی توسط اینستاگرام در نهایت می تواند باعث بلاک شدن کامل اکانت شما شود.

1- هنگام ورود به اینستاگرام فیلتر-شکن خود را خاموش کنید.

2- بیش از اندازه لایک، منشن، فالو و آنفالو نکنید و در گذاشتن پست، استوری و کامنت زیاده روی نکنید.

3- پشت سر هم پست نگذارید و بصورت منظم و برنامه ریزی شده پست بگذارید.

4- برای رفع بلاک اینستاگرام و بلاک نشدن توسط اینستاگرام محتوای تکراری مانند کامنت و ایموجی و پست نگذارید.

5- از برنامه های غیر رسمی مرتبط با اینستاگرام استفاده نکنید.

6- از ربات های مخصوص اینستاگرام استفاده نکنید.

7- لینک های مسدود شده توسط اینستاگرام را در پیج خود پیدا و حذف کنید.

8- پروفایل خود را با اطلاعات درست تکمیل کنید.

9- حداقل 5 پست در پیج خود قرار دهید.

10- برای رفع بلاکی اینستاگرام، از انتشار محتواهایی که قوانین کپی رایت و یا قوانین اینستاگرام را نقض می کنند پرهیز کنید.

11- اکانت اینستاگرام خود را به سایر شبکه های اجتماعی متصل کنید.

امیدواریم از این پست لذت برده باشید و بتوانید به سادگی مشکل action blocked اینستاگرام را حل کنید.

آیا شما هم تجربه بلاک شدن در اینستاگرام را داشته اید؟ راه حل های بهتری برای رفع بلاک اینستاگرام دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

محک
مطالب مرتبط
نمایش نظرات (101)